درباره ما

عصر هوشمندی» محلی است برای افزایش دانش و مهارت زیست در دنیای رسانه ای شده و مواجه با انواع رسانه ها. مهارتی که به ما یاد خواهد داد سطرهای نانوشته و خطوط ناپیدای بین پیام های رسانه ای را رمزگشایی کرده و با آنها مواجهه هوشمندانه داشته باشیم.

در دورانی که در جنگ تمام عیار رسانه ای علیه کشور عزیزمان و در میانه جنگ نرم حساب شده ای قرار داریم، اثری از توپ و تانک و تسلیحات دیده نخواهد شد اما به مراتب خسارات جبران ناپذیرتری را مشاهده خواهیم کرد، بنابراین در این عرصه باید انواع تولیدات رسانه ای در راستای آگاه سازی افکار عمومی، خنثی سازی اقدامات نیروی مهاجم و اساسا اقدام به هنگام و دقیق صورت گیرد.

آموزش و ارتقای سواد رسانه ای به عنوان واکسنی که مخاطب را به کنشگری هوشمند و فعال در برابر رسانه تبدیل می کند، در کنار توجه به تولیدات رسانه ای، راهکار موثر مقابله با جنگ نرم دشمن است.

دغدغه ارتقای مهارت شهروندان در مواجه با رسانه و انواع تولیدات آن و تربیت رسانه ای مخاطبان و ارتقای سواد رسانه ای مخاطبان، بی شک نیازمند عزمی ملی است تا این مهم به عنوان نهضتی فراگیر مورد توجه و حمایت واقع شود. «عصر هوشمندی» تلاش خواهد کرد در این راستا گامی موثر بردارد.

محتوای این سایت توسط معصومه نصیری؛ مدرس دانشگاه، معاون باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه ای یونسکو ـ ایران، عضو هیئت علمی المپیاد سواد رسانه، مدرس و پژوهشگر سواد رسانه ای و سردبیر خبرگزاری ایسنا به اشتراک گذاشته می شود.

«جنگ روایت ها»، «کرونا در آینه سواد رسانه ای و علوم شناختی»، «سواد رسانه ای و خانواده»، «اصول آموزش سواد رسانه ای به کودکان»، مجموعه هشت جلدی «شهروند هوشمند»، «تبلیغات؛ از ایده تا اجرا» و «فضای مجازی و سواد رسانه ای» و «سواد رسانه ای در یک نگاه» به زبان انگلیسی از جمله تالیفات معصومه نصیری در حوزه رسانه و سواد رسانه ای است.

پیشنهادات و انتقادات سازنده شما، باعث ارتقای سایت خواهد شد.

محتوای این سایت توسط  معصومه نصیری؛ مدرس و پژوهشگر سواد رسانه ای به اشتراک گذاشته می شود.

دکمه بازگشت به بالا