اخبار

یک اختلاف شخصی چطور ترند توییتر فارسی شد؟

به گزارش عصر هوشمندی، عصر پنجشنبه اول آبان ماه ویدئویی از درگیری بین چند خانم که صورت یکی از آنها خونی شده و روی زمین افتاده بود، در فضای مجازی بازنشر شد.

ویدئویی که رسانه های زنجیره ای خاص آن را تضییع حق یک دختر که به او تجاوز شده و حالا باردار است و دارد برای احقاق حقش می‌جنگد، بازنمایی کردند اما بلافاصله مقامات مسوول آن شهر علت را اختلاف قدیمی بین طرفین اعلام و البته از بازداشت و برخورد با #مامور_نگهبان_مجتمع_مسکونی که در فیلم رفتار ضد انسانی و اخلاقی داشته، خبر می دهند‌.

اما روایت رسانه‌ای موجود در راستای #زنانه_سازی و #القای_مظلومیت و #ظلم اقدام کرده و حالا هشتگ #دختر_آبادانی ترند اول توییتر فارسی شده است.

نکته:
۱⃣آغاز رسانه ای شدن ماجرا توسط اکانت توییتری با عنوان «داریوش معمار» صورت گرفته و گفتنی است صاحب این اکانت ساکن خارج از کشور است و در موضوعات مربوط به آبادان از جمله اغتشاشات سنوات گذشته نقش فعالی ایفا کرده است.

۲⃣هشتگ ها با هدف برانگیختن احساسات مخاطبان، گاهی توان این را پیدا میکنند که یک موضوع #شخصی را تبدیل به یک موضوع #ملی کنند؛ بستگی دارد چقدر نسنجیده احساساتی شده باشیم. از فردا دعواهای مردم در خیابان با عملیات رسانه های خاص می‌تواند ترند شود. این یعنی ترند هم ترندهای قدیم.

✍️معصومه نصیری

 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا