اخبار

گزینه نظامی آمریکا برای مقابله با حملات سایبری

مقامات آمریکایی فشار بر شرکتها و دشمنان خارجی برای مبارزه با خلافکاران سایبری را افزایش دادند و بایدن در حال بررسی همه گزینه ها از جمله پاسخ نظامی برای رویارویی با این تهدید روزافزون است.

به گزارش ایسنا، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا در مصاحبه ای در خصوص این که آیا اقدام نظامی برای دفاع از کشور در برابر خلافکاران سایبری مورد ملاحظه قرار گرفته است، گفت: دولت بایدن در حال بررسی همه گزینه هاست.

ریموندو درباره گزینه های مورد بررسی توضیح نداد اما گفت که این موضوع در دیدار ماه جاری رییس جمهور آمریکا با ولادیمیر پوتین، همتای روسی وی در صدر موضوعات مورد بحث قرار خواهد داشت. تهدید روزافزون حملات سایبری، دولت بایدن را به موضع خصمانه تری در برابر روسیه کشانده است که تصور می رود محل انجام برخی از این حملات سایبری است.

وزیر بازرگانی آمریکا گفت: ما هیچ گزینه ای را کنار نمی گذاریم چرا که درباره تبعات، پیامدها یا تلافی فکر می کنیم.

هفته گذشته بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان هدف حمله سایبری قرار گرفته و در ماه مه اپراتور بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا قربانی حمله باج افزاری شد و نگرانیها نسبت به مختل شدن تامین غذا و سوخت را برانگیخت.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی با اشاره به هزاران حمله ای که علیه بخشهای مختلف انرژی انجام می گیرد، در مصاحبه جداگانه ای با سی ان ان اظهار کرده است دشمنان آمریکا قادرند کل شبکه نیروی این کشور را از کار بیاندازند.

حملات سایبری برجسته اخیر باعث شده است بایدن مسئله انجام این حملات از خاک روسیه را در میان مسائلی قرار دهد که در دیدارش با پوتین مطرح خواهد کرد.

مقامات آمریکایی می گویند کاخ سفید قصد دارد از دیدار ۱۶ ژوئن برای ارسال پیام واضحی به رهبر روسیه استفاده کند. به گفته برخی از کارشناسان سایبری، گام بعدی ممکن است بی ثبات سازی سرورهای رایانه ای مورد استفاده برای انجام این حملات سایبری باشد.

مقامات آمریکایی از شرکتهای خصوصی خواسته اند در خصوص این حملات هوشیارتر و شفاف باشند. پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل آمریکا روز یکشنبه گفت: حملات مه به خط لوله کلونیال که باعث کمبود موقتی بنزین شد، پیامدهای ملی حمله سایبری به یک شرکت خصوصی را نشان داد.

وزیر انرژی آمریکا گفت: شرکتها باید هنگامی که هدف حمله قرار می گیرند دولت فدرال را مطلع کنند و از پرداخت باج به هکرها خودداری کنند. وی ضمن مخالفت با پرداخت باج، اظهار کرد مطمئن نیست آیا بایدن یا کنگره آماده غیرقانونی کردن پرداخت باج هستند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، مارک وارنر، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا روز یکشنبه اعلام کرد شرکتها باید ملزم شوند حملات باج افزاری را گزارش کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا