اخبار

گروگانگیران معیشت؛ از دوقطبی سازی تا مذاکره!

به گزارش عصر هوشمندی، «دستور ترخیص کالاهای مورد نیاز مردم از گمرک و پایین آمدن قیمت دلار با اعلام پیروزی بایدن نشان می دهد این مدت بالا نگه داشتن قیمت‌ها کار خود آقایان بوده است. البته اگر ترامپ رای می آورد روند قبلی را برای اجبار نظام به حتی مذاکره با ترامپ ادامه می دادند.»

توئیت فوق، اولین توئیتی بود که با هشتگ گروگانگیران معیشت بعد از پیروزی رقیب ترامپ در انتخابات با ۳۶۶۱ لایک و ۱۴۰۳ ریتوئیت مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

این هشتگ که با ۲۳۰۹ پست در ساعت از سوی کاربران توییتر مورد توجه قرار گرفته است، حاکی از آن است که مخاطبان بر این باورند عده‌ای برای تهدید معیشت مردم برای نیل به اهداف آتی خود که از مذاکره تا انتخابات ۱۴۰۰ را شامل می‌شود، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند حتی اگر مردم تحت فشارهای بی‌امان اقتصادی قرار گیرند. دوگانه بایدن-ترامپ و پیوند زدن معیشت و آینده کشور به نتیجه یک انتخابات و در عین حال بردن توجه‌ها از روی ضعف عملکردهای داخلی به سمت تحریم و بزرگنمایی بیش از حد آن و … از جمله موضوعات دیگر این موج است.

یت‌هایی که اغلب فشار بر روی معیشت مردم برای پیگیری اهداف سیاسی را غیرقابل بخشش دانسته‌اند.

دو هشتگ #گروگانگیران_معیشت با ۱۷۳۲۵ بار استفاده و #شریک_بایدن_رفیق_قافله با ۸۱۷۷ بار استفاده پرتکرارترین هشتگ‌های موضوعی در این زمینه بوده‌اند. البته گروگانگیران_معیشت و علاج_درد_اینجاست نیز دو هشتگی هستند که کاربران برای اعتراض به بی تدبیری دولت در مدیریت اقتصاد و وابسته کردن آن به انتخابات آمریکا به کار برده‌اند.

موضوع گروگانگیری معیشتی مردم که امروز به استراتژی سیاسی و اقتصادی برخی در کشور تبدیل و از بورس تا خودرو و اقلام مصرفی و … دنبال می‌شود و همچنین توجه به این جمله مقام معظم رهبری که «گرانی‌های اخیر هیچ ارتباطی به تحریم ندارد» یعنی مردم باید مراقب آدرس‌های غلطی که در آینده به آن‌ها داده می‌شود، باشند؛ آدرس‌هایی که بر روی شکستن کمر اقتصاد و فشار معیشتی بر آن‌ها بنا شده و حالا می‌رود که در خدمت منافع بعدی جریانات خاص قرار گیرد. یادمان باشد #علاج_درد_اینجاست.

معصومه نصیری؛ کارشناس رسانه

 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا