اخبار

پیگیری نقض حقوق کاربران در فضای مجازی از طریق مجامع بین المللی

شورای معین شورای عالی فضای مجازی درباره پیگیری بین المللی نقض حقوق کاربران در فضای مجازی و عملکرد شبکه‌های اجتماعی خارجی در برابر ملت ایران، تصمیم گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، «شورای معین» که برای تسهیل بررسی و جمع بندی مسائل روز پیش بینی نشده و برنامه‌های ملی در حوزه فضای مجازی و تسریع در تصویب مصوبات لازم در شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده است، پس از مدت‌ها توقف، مجدداً برگزار شد.

امیر خوراکیان سخنگو و معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به نشست شورای معین شورای عالی فضای مجازی از پیگیری نقض حقوق کاربران در فضای مجازی و عملکرد شبکه‌های اجتماعی خارجی در برابر ملت ایران از طریق مجامع بین المللی خبر داد.

وی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عملکرد شبکه‌های اجتماعی خارجی در برابر ملت ایران، چگونگی پیگیری نقض حقوق کاربران ایرانی در فضای مجازی در عرصه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

خوراکیان گفت: در این جلسه گزارشی از رفتار خصمانه شبکه‌های اجتماعی خارجی با ملت ایران در موضوعات مختلف به ویژه در خصوص عملکرد این شبکه‌ها در مواجهه با پیام‌ها با عنوان «شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی» ارائه شده و مصادیق نقض حقوق کاربران و عدم پاسخگویی شبکه‌های اجتماعی خارجی به مطالبه حق کاربران عنوان شد.

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: بر اساس تصمیم این شورا مقرر شد تا موضوع در مجامع بین المللی و حقوقی پیگیری شده و همکاری‌های منطقه‌ای با سایر کشورهایی که با مشکلات مشابه مواجه هستند، تقویت شود.

وی افزود: همچنین تقویت پیام رسان ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی، توسعه محتوای داخلی و ارتقای سواد فضای مجازی در سطح عموم نیز از جمله محورهای مورد گفتگو در این نشست بود که بر اساس آن بر تقسیم کار ملی در این حوزه تاکید شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا