اخبار

پرجستجوترین کلید واژه‌های سال ۲۰۲۰ گوگل

گوگل با انتشار گزارش سالانه خود، پرجست و جوترین واژه‌ها در موتور جست و جوی این شرکت در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد که ویروس کرونا در صدر آنها قرار داشت.

به گزارش عصر هوشمندی، فهرست پر جست و جوترین واژه‌ها در موتور جست و جوی گوگل نشان می دهد که جهان در طول یکی از تاریخی ترین سالهای اخیر به دنبال چه اطلاعاتی بوده است. پر جست و جوترین واژه‌های سال ۲۰۲۰ در وب گوگل “ویروس کرونا” بوده که با توجه به تغییری که همه گیری ویروس کرونا در زندگی مردم به وجود آورده است، منطقی به نظر می رسد. پس از ویروس کرونا، نتایج انتخابات، کوبی براینت، زوم و IPL در فهرست پر جست و جوترین کلید واژه ها در گوگل قرار گرفتند.

پر جست و جوترین واژه‌ها در گوگل نیوز شامل ویروس کرونا، نتایج انتخابات، ایران، بیروت و هانتا ویروس بود.

پر جست و جوترین افراد در گوگل جو بایدن، کیم جونگ اون، بوریس جانسون، کامالا هریس و تام هنکس بودند.

در گزارش گوگل آمده است ۲۰۲۰ سالی بود که در آن کاربران بیش از قبل برای یافتن پاسخ انواع پرسشها جست و جو کردند. جست و جوی کاربران برای “امروز چه روزی است” و همچنین جست و جو برای دستور پخت غذا رکورد زد.

در بخش “چگونه درست کنیم” برترین جست و جوها شامل این موارد بودند: ۱- چگونه ضدعفونی کننده دست درست کنیم ۲- چگونه ماسک صورت با پارچه درست کنیم ۳- چگونه قهوه زده شده درست کنیم ۴- چگونه با یک باند ماسک درست کنیم ۵- چگونه یک ماسک بدون دوخت درست کنیم.

گوگل بخش جدیدی به نام پر جست و جوترینها برای واژه مجازی در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. از آنجا که بسیاری از فعالیتها در سال میلادی جاری مجازی شد، این بخش بیشترین جست و جوی کاربران در زمینه مجازی را نشان داد که به این ترتیب بود: ۱-سفرهای مزرعه مجازی ۲-تورهای موزه مجازی ۳- دربی کنتاکی مجازی ۴- یادگیری مجازی ۵- طرفداران NBA مجازی

بر اساس گزارش سرچ انجین ژورنال، در بخش جست و جو با عبارت “در دوران ویروس کرونا” پر جست و جوترینها از این قرار بودند: ۱-بهترین سهامی که در دوران ویروس کرونا می توان خرید ۲- آشنایی در دوران ویروس کرونا۳- باز بودن مطب دندانپزشک در دوران ویروس کرونا ۴- بیکاری در دوران ویروس کرونا ۵- استخدام در دوران ویروس کرونا

منبع: ایسنا

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا