اخبار

وی چت دنبال ترک عادات بد چینی ها!

وی چت که با بیش از یک میلیارد کاربر دارای بیشترین علاقمند در چین است، اپلیکیشنی برای برطرف کردن عادت دستکاری بینی ارائه داده است.

به گزارش عصر هوشمندی، پلتفرم رسانه اجتماعی چینی WeChat روز پنجشنبه در تلاش برای فرهنگ‌سازی، فهرستی از فعالیت ها و عادات ناشایستی از جمله دستکاری بینی را شرط استفاده از این اپلیکیشن عنوان کرد.

وی چت که با بیش از یک میلیارد کاربر دارای بیشترین علاقمند در چین است، اپلیکیشنی برای برطرف کردن عادت دستکاری بینی ارائه داده است.

«WeChat»، متعلق به هلدینگ «Tencent»، در همه جای چین وجود دارد، جایی که حدود ۱ میلیارد نفر از آن برای ارسال پیام های فوری گرفته تا سفارش پیتزا استفاده می کنند.بخش محبوب «Channels»(کانال ها) آن که در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شده، به کاربران امکان می دهد پخش زنده داشته باشند.

چین برای اینترنت خود مقررات مشخصی وضع کرده و با محتواهایی که از نظر سیاسی یا اجتماعی حساس و قابلیت مشکل‌زایی داشته باشند برخورد می‌کند.

مرکز امنیتی WeChat در پستی در این سامانه، بیش از ۷۰ مورد تخلف رایج را که در هنگام نظارت روزانه کشف شده، شرح داد و از کاربران خواست تا برای پیشگیری از مجازات به قوانین توجه کنند.

علاوه بر انگشت کردن در بینی و ضربه زدن، سایر فعالیتهای مبتذل شامل قرار دادن لباس زیر روی سر و تمرکز لنز دوربین بر روی نقاط حساس بدن ممنوع است.

نشان دادن عمدی خال کوبی، استفاده از ملحفه و لحاف به عنوان وسایل خواب و تصویر گرفتن از زنان با لباس زیر و غیرمتعارف پوشیده اند یا حتی با حوله حمام نیز به عنوان موارد نقض ذکر شده است.

بحث در موضوعات حساس سیاسی، ترویج فعالیت های قمار، و پخش از مکان های نامناسب برای خردسالان مانند بارها، کلوپ های شبانه و سالن های ماساژ پا، از دیگر جرایم است.

تیم امنیتی وی چت گفت، هرگونه نقض این موارد ناشایست در زمان استفاده از این سامانه منجر به مجازاتی برای کانال و میزبان آن خواهد شد.

 

 

منبع فارس به نقل از رویترز

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا