مقالات

هفت سال از دستور رهبر انقلاب گذشت؛ آقایان چرا تعلل کردید؟؟

شورای عالی فضای مجازی ۱۷ اسفند سال ۹۰ با صدور حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب تاسیس شد. شورایی که بنا بود ضمن سازماندهی این فضا، نسبت به تشکیل شبکه ملی اطلاعات اقدام و برای کاهش سلطه دشمن از فضای مجازی برنامه ریزی کند. امروز پس از گذشت ۷ سال از دستور مقام معظم رهبری و تاکیدات مکرر برای اقدامات دقیق در این زمینه، همه دست اندرکاران این حوزه باید پاسخگو باشند که چه اقدام عملی و کارشناسی انجام داده اند که اهداف اساسی که باعث تشکیل شورای عالی فضای مجازی بود، محقق شود؟
در دوران جنگ تمام عیار رسانه ای که فضای مجازی ابزار قدرتمند این میدان است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به پاسخگویی هستند که کدام بخش از پیوست های فرمان تاسیس شورا اجرا شده است؟ و اساسا چرا اجرا نشده و چرا مسکوت مانده است؟ آیا جز چند عکس و خبر تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی که اخیرا هم گویا تشکیل آن با تعلل هم مواجه است، خروجی قابل پایش و ارزیابی وجود داشته است؟

❎ روی سخن با وزیر جوان! دولت است. وزیری که انتظار می رفت درگیر مصلحت اندیشی های خاص درون گروهی نشود.

🌀جناب آقای آذری جهرمی مطالبه پاسخگویی به این سوالات وجود دارد و شما که بارها از آزادی و پاسخگویی و مطالبه گری سخن گفته اید، باید پاسخی قانع کننده به سوالات زیر برای افکار عمومی داشته باشید.

🌀جناب وزیر جوان!
۱⃣.چرا پس از گذشت هفت سال از دستور مقام معظم رهبری مبنی ایجاد شبکه ملی اطلاعات هنوز پیشرفته ترین و مهمترین امکانات این کشور در اختیار شبکه های پیام رسان بیگانه و صهیونیستی مانند تلگرام است؟ آیا در کنار این حمایت سوال برانگیز برای بهبود وضعیت پیام رسان های داخلی اقدامی واقعی کرده اید؟

۲⃣.چرا پس از گذشت هفت سال از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر سلب اراده دشمن از فضای مجازی، کماکان این دشمن است که با ابزار رسانه ای تحت مدیریت خودش در خاک مقدس جمهوری اسلامی و با استفاده از پیام رسان تلگرام بحران ارزی را مدیریت می کند و بازار را بی ثبات و مردم را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین کرده و معیشت مردم را در تنگنا قرار می دهد؟ آیا اطلاع دارید ایران اسلامی در وضعیت “#اشغال_مجازی”، است و جامعه چاره ای جز فعالیت در زمین استقراضی ندارد و ناگزیر است به قوانین و دستورات حاکمیتی بیگانه تن بدهد و به پذیرش محدود و موقتی برخی خواسته ها پس از مدت ها چانه زنی دلخوش کند. این خلاصه فاجعه ای است که هم اکنون در تلگرام کاربران ایرانی و دولت با آن مواجه هستند. آیا کشورهای توسعه یافته نیز چنین می کنند؟

۳⃣ چرا پس از گذشت هفت سال از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر سالم سازی و حفظ امنیت همه جانبه در فضای مجازی کشور، هنوز با تمام توان امکانات کشور را در اختیار پیام رسان تلگرام قرار داده اید که در حوادث تروریستی مجلس، اهواز و شهادت جمعی از فرزندان ایران عزیز و گمراه کردن جوانان و جذب در گروه های تکفیری و همچنین هدایت برهم زدن امنیت شهرهای ایران در ناآرامی های گذشته نقش آفرینی کند؟

۴⃣.چرا پس از گذشت هفت سال از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت ملی و توسعه انواع فناوری سخت افزاری و نرم افزاری توسط متخصصان و نیروی انسانی ایران عزیز، هنوز سرویس های غیر بومی مثل تلگرام و اینستاگرام در کشور ارز و پول را بدون عوارض و مالیات خارج می کنند و حتی حمایت تبلیغی رایگان می‌شوند در حالی که سرویس های بومی و داخلی مورد حمایت مالی و تجهیزاتی کمتری قرار گرفته اند.

۵⃣.چرا پس از گذشت هفت سال از دستور رهبرمعظم انقلاب مبنی بر حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله موثر با نفوذ و دست درازی بیگانگان هنوز داده های کلان و اطلاعات مردم توسط تلگرام و اینستاگرام به خارج از مرزها منتقل شده و در اختیار معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار می گیرد؟

۶⃣.آمار واصله‌ حاکی از این است طی ۱۰ ماهه گذشته بستر جرائم فضای مجازی و جرائم رایانه‌ای نسبت به سال گذشته ۱۴۰ درصد افزایش داشته است. کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با ۳۰۰ درصد رشد بیشترین جرم رایانه‌ای در کشور ما را رقم می‌زند .چه کسی مسئول این رشد است؟ چه کسی مسئول این جرائمی است که خانواده‌ها و جامعه و جوانان ما را تهدید می‌کند. به صراحت می‌گوییم مسئولینی که مدیریت فضای مجازی را در اختیار دارند و آنهایی که در اجرای دستور صریح و مؤکد رهبری مقابله کرده و می‌کنند باید حواس‌شان باشد.

⏪ و کلام آخر:
جناب آقای وزیر جوان!
این “تغییرات مهم” را هیچ حکومتی با اتکا به عناوینی همچون “عدم مقاومت در برابر فناوری” یا “استقبال از سرمایه گذار خارجی” توجیه نمی کند که اگر چنین کند طبیعتا تن به وقایع تاریخی همچون کودتا در اکراین و ترکیه و برزیل داده و حق حاکمیت را داوطلبانه یا به واسطه خیانت از داخل واگذار کرده است.

چند سال قبل بود که مقام معظم رهبری هشدار داده و بحث راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را مطرح کردند. شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دادند. اساسنامه را تصویب و ابلاغ کردند. چه کسی مسئول این فضای آلوده است که باید پاکسازی کند؟ هرگز ما قائل نیستیم و نمی‌گوییم که فضای مجازی را شما مسدود کنید. امروز استفاده از فضای مجازی بسیار در زندگی تأثیرگذار است اما این فضا را باید از آلودگی‌ها پاک کرد.

🌀آقای وزیر جوان!
مسئولیت آنچه در بستر این شبکه ها و فضای مجازی آلوده و تحت مدیریت دشمنان بر امنیت فرهنگ و اخلاق جوانان و خانواده های این مرز و بوم اتفاق می افتد با شخص شماست. لذا به شما توصیه میشود که رویه خود را تغییر دهید و یقین داشته باشید ما می توانیم شبکه ملی سریعتر، ارزانتر و سالم‌تری داشته باشیم و مردم کشور را از این حق مسلم محروم نکنیم. مقاومت و کارشکنی و بی تفاوتی در برابر آنچه ضرورت های این فضاست، گناهی نابخشودنی خواهد بود. از همینجای راه بازگردید.

#اشغال_مجازی_ایران
#ح_عرفانیان _ فعال و پژوهشگر فضای مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا