اخبار

هشتگ #محسن_فخری_زاده در صدر توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی

🔹 عصر امروز خبر ترور شهید محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان کشورمان توسط عوامل تروریستی به صدر اخبار رسانه‌های داخل و خارج کشور تبدیل شد.

📊طبق رصد دیتاک این خبر در ساعات اولیه در بستر توئیتر با ۲۴۲۶ پست در ساعت و ۵۸٫۲ هزار توئیت، ۴۳/۲ هزار ریتوئیت، ۵۰/۱ هزار لایک توسط کاربران مورد توجه قرار گرفت.
در توئیتر هشتگ #محسن_فخری_زاده با ۳۱۴۰۰ بار تکرار، #شهید_محسن_فخری_زاده با ۳۵۱۸ بار استفاده در کنار هشتگ‌های #انتقام_سخت و #شهید_قاسم_سلیمانی مورد توجه کاربران بوده است.

🔹توییت «محسن فخری زاده یکی از مشهورترین دانشمندان کشورمان ساعتی پیش در یک عملیات پیچیده تروریستی توسط یک تیم ترور #موساد ترور شد» با ۴۴۹۵ لایک و ۳۷۴ ریتوئیت مورد توجه‌ترین توئیت بوده است.

🔹در بستر تلگرام کاربران با ۳۸۰ پست در ساعت، ۹/۱ هزار پست منتشر کرده‌اند که در مجموع ۴۳/۵ میلیون بازدید را به خود اختصاص داده است. کانال‌های خبر ویژه، خبر فوری، گیزمیز و بی بی سی پر‌مراجعه‌ترین بسترهای مخاطبان در تلگرام بودند. اولین تصویر از محل شهادت شهید فخری‌زاده در کانال خبر فوری با ۱۹۴۱۹۷ ویو بالاترین میزان جلب توجه در مخاطبان را داشته است.

🔹کاربران در بستر اینستاگرام با ۱۲۵ پست و ۱۶/۴ هزار لایک موضوع ترور را مورد توجه قرار دادند. در بستر خبر نیز در ساعات اولیه با ۹۵ پست در ساعت، ۲۳۰۰ هزار خبر منتشر شده که خبرآنلاین، دنیای اقتصاد و مشرق از لحاظ میزان کامنت مورد توجه‌ترین وبسایت‌های خبری بوده‌اند.

🔹برخی کابران نیز با یادآوری همزمانی این ترور با سالگرد ترور شهید شهریاری دیگر دانشمند هسته‌ای کشورمان نوشته‌اند «امروز سالگرد شهادت مجید شهریاری (۸ آذر ۸۹) فیزیکدان و دانشمند هسته‌ای بود که در تهران ترور شد. ایران اسرائیل را دست پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای می‌داند.

🔹عبارت شهید #محسن_فخری‌زاده هم اکنون و با گذشت ساعاتی از وقوع این حمله تروریستی همچنان در حال بالا رفتن در لیست موضوعات داغ توئیتر است و سرعت ارسال توئیت با این عبارت در حال افزایش است.

🔹ترور توسط کشورهایی که همواره ایران را به تروریست بودن و حمایت از تروریست‌ها متهم و با همین توجیه انواع تحریم‌ها و فشارها را بر مردم کشور تحمیل کرده‌اند، نشانه و تاکیدی است بر اینکه ما به آنچه انجام می‌دهید توجه می‌کنیم نه آنچه می‌گویید.

✍🏻معصومه نصیری؛ کارشناس رسانه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا