اخبار

نگاهی به دیتای فضای مجازی در روز انتخابات/آقایان! حالا نوبت #کار_درست شماست

به گزارش عصر هوشمندی، معصومه نصیری؛ کارشناس و تحلیلگر رسانه نوشت:

🔹انتخابات ۱۴۰۰ در حالی به ایستگاه آخر خود رسید که علی‌رغم تمام گلایه‌های به حق مردم، موج سواری رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور و دمیدن بر شیپور تحریم انتخابات، شاهد حضور مردم با وفای ایران پای صندوق‌های رای و تلاشی دیگر برای ایجاد تغییر جهت بهبود شرایط با اعتماد و نگاه به داخل کشور بودیم.

📊رصد دیتاک (https://t.me/DataaKcom) از بسترهای توییتر، تلگرام، اینستاگرام و خبر نشانگر کنش جدی کاربران ذیل دو هشتگ #کار_درست و #مردم_میدان بوده است. رفتاری که ضمن دعوت به رای بر مطالبه بهبود شرایط با انتخابی درست نیز تاکید داشته است. از نکات جالب استفاده از این دو هشتگ ذیل صفحات بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا از سوی کاربران بوده است.

📊کاربران توییتر با ۳۳۳٫۳ هزار توییت، ۲۶۹٫۱ هزار ریتوییت و ۵۷۱٫۳ هزار لایک در روز انتخابات ذیل دو محور مطرح شده به کنشگری پرداخته‌اند. هشتگ‌های #مردم_میدان، #به_عشق_امام_رضا، #کار_درست، #رای_میدهم و #صف تغییر پرکاربردترین هشتگ‌های فضای توییتر بوده است.
توییت «رای درست من +#کار_درست تو (رییس جمهور) = جامعه درست ما» با ۶۱۶۱ لایک، محبوب‌ترین محتوای این بستر بوده است.

📊در فضای تلگرام کاربران اقدام به انتشار ۶۸٫۹ هزار پست با ۱۸۱ میلیون بازدید کرده‌اند که بیشترین محتوا مربوط به عکس‌های منتشر شده از شرکت در انتخابات بوده است. پیگیری اخبار مختلف روز انتخابات باعث شده است سه کانال خبر فوری، اخبار فوری و آخرین خبر به عنوان منابع پرنفوذ این بستر باشند.

🔹ویدئو کلیپی با متن «شرکت در انتخابات عاملی برای نقش بر آب کردن نقش های معاندین» و هشتگ‌های #انتخاب_اصلح و #مردم_میدان با ۵۰۹٫۹۶۳ هزار بازدید، پربازدیدترین مطلب بستر تلگرام بوده است.

📊کاربران اینستاگرام اما بیشترین فعالیت را در راستای همراهی با پویش #کار_درست داشته و اقدام به انتشار صفحه شناسنامه خود با مهر شرکت در انتخابات کرده‌اند. بر این اساس در بستر اینستاگرام کاربران اقدام به اشتراک ۱۲٫۴ هزار پست، ۷۷۸ هزار لایک و ۵۸٫۶ هزار کامنت کرده‌اند.
پست سعید جلیلی و اظهارات او پس از انداختن رای به صندوق و تاکید بر اینکه «روز رای گیری روز پایانی نیست و روز آغاز جهاد بزرگ برای جهش ایران است.» با ۶۵٫۹۱۸ هزار لایک، محبوب‌ترین پست فضای اینستاگرام بوده است.

📊در بستر خبر ۱۹٫۷ هزار محتوا منتشر شده است که خبرگزاری ها ۲۶۹ خبر و پایگاه های اطلاع رسانی ۲۳۳ خبر منتشر کرده‌اند. براساس میزان بازدید و بازنشر، صفحات مهر، ایسنا و خبرفارسی پرنفوذترین صفحات فضای خبر بوده‌اند.

✅آنچه امروز اهمیت دارد این است که مسئولان و رییس‌جمهور منتخب بدانند مردم علی‌رغم تمام گلایه‌ها و کاستی ها، بار دیگر پای صندوق‌های رای آمدند تا نشان دهند پشت ایران را خالی نمی‌کنند و حالا نوبت مسئولان است که به این اعتماد لبیک گفته و تمام توان و تلاش خود را برای رفع موانع و معضلات بکار گیرند. آقایان! این رای حق الناس است. مردم نجیب و شریف ایران کارشان را به درستی انجام دادند؛ حالا منتظر #کار_درست از سوی شما هستند. امیدها را ناامید نکنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا