اخبار

فیس بوک اعلام کرد: فیلترینگ محتوا پرریسک و ممنوعیت تبلیغات یک هفته قبل از انتخابات آمریکا

فیس بوک به کاربرانش اعلام کرده هرگونه محتوایی که ریسک های قانونی و حقوقی برای این شرکت را در سراسر جهان افزایش دهد، حذف خواهد کرد.

به گزارش عصر هوشمندی روز گذشته فیس بوک به کاربران خود اعلام کرد هرگونه محتوایی که ریسک های قانونی یا حقوقی را برای این شبکه اجتماعی در سراسر جهان افزایش دهد، را حذف می کند. طبق بیانیه فیس بوک این امر حتی شامل پست هایی می شود که محتوای غیر قانونی ندارند.

این تغییر وسیع جهانی از یکم اکتبر اجرایی می شود و به این پلتفرم اجتماعی فرصت می دهد تا تصمیمات لازم برای حفظ اهداف کسب و کاری خود در بستر قانونی در حال تغییر را اتخاذ کنند.

به گفته فیس بوک چنین تغییری به پلتفرم اجتماعی اجازه می دهد تا افراد و منتشر کنندگان خبر در استرالیا را مسدود کند. این در حالی است که استرالیا قانونی را تصویب کرده که فیس بوک را مجبور می کند برای انتشار اخبار به رسانه ها مبلغی پرداخت کند. البته سخنگوی این شرکت اعلام کرد قانون مذکور به طور جهانی اجرا می شود.

در نوتیفیکیشن ارسالی فیس بوک برای کاربرانش آمده است: همچنین اگر تشخیص دهیم حذف یا محدود کردن دسترسی به محتوا، سرویس یا اطلاعات کاربر برای جلوگیری یا اجتناب از مشکلات حقوقی یا رگولاتوری برای فیس بوک ضروری است، این کار را انجام می دهیم.

 

فیس بوک یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تبلیغات را ممنوع می کند.

فیس بوک بوک اعلام کرده تمام تبلیغات سیاسی یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ممنوع می کند تا به این ترتیب از گسترش اخبار جعلی جلوگیری شود.

مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک با انتشار پستی در این شبکه اجتماعی هشدار داد شیوع کووید۱۹ برگزاری آزاد و عادلانه انتخابات را با تردیدهایی مواجه کرده زیرا رای دهندگان آمریکا با چالش های مختلفی از جمله مهلت رای دهی با پست، اقدامات فاصله گذاری اجتماعی و تلاش هایی برای اختلال در روند انتخابات مواجه هستند.

همچنین قرار است قابلیت فوروارد پیام در اپلیکیشن مسنجر فیس بوک محدود و پست و تبلیغاتی که با تکیه بر کووید۱۹ رای دهی حضوری را نفی می کنند، از این پلتفرم حذف  شوند. علاوه بر آن فیس بوک اقداماتی برای مقابله با ادعاهای جعلی درباره شرایط راگیری انجام می دهد.

همچنین فیس بوک اطلاعات لحظه به لحظه از شمارش آرا را برای کابران فراهم می کند.

این در حالی است که چند ساعت پس از آنکه زاکربرگ اقدامات مذکور را اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا، فیس بوک را به دلیل حذف ویدئویی به ترویج تقلب در انتخابات متهم کرد .

دونالد ترامپ در این ویدئوی انتشار یافته در فیس بوک کاربران را تشویق کرده بود با دوبار رای دادن سیستم های محلی انتخابات خود را آزمایش کنند.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا