اخبار

سازمانهای دولتی آلمان فیس بوک و اینستاگرام را ترک می کنند

کمیسیونر حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات آلمان در نامه ای به سازمان های دولتی این کشور توصیه کرده تا پایان سال صفحات فیس بوک خود را تعطیل کنند.

به گزارش عصر هوشمندی به نقل از رویترز، سازمان‌های دولت آلمان تا پایان امسال باید صفحات فیس بوک خود را تعطیل کنند. این درحالی است که کمیسیونر حفاظت از داده‌ها و آزادی اطلاعات آلمان اعلام کرد شبکه اجتماعی مذکور برای همخوانی با قوانین آلمان و اتحادیه اروپا تغییرات لازم در عملکردش را اعمال نکرده است.

اولریش کلبر کمیسیونر فدرال حفاظت از داده‌ها و آزادی اطلاعات آلمان در نامه‌ای به وزارت خانه‌ها و سازمان‌های دولتی اعلام کرد فیس بوک هیچ روشی برای مدیریت صفحات مؤسسات ارائه نکرده که با قوانین اتحادیه اروپا همخوانی داشته باشد.

همچنین اپلیکیشن‌هایی مانند کلاب هاوس، تیک تاک و اینستاگرام نیز با چنین کمبودهایی روبرو هستند. در همین راستا کلبر به سازمان‌های دولتی توصیه کرده تا زمان تکمیل تحقیقاتش از این اپلیکیشن‌ها نیز استفاده نکنند.

در همین راستا سخنگوی فیس بوک در ایمیلی نوشت: ما بخش Page Insights را به روزرسانی و وظایف فیس بوک و اپراتورهای وب سایت را در پایان ۲۰۱۹ میلادی شفاف سازی کردیم. سوالات مربوط به شفافیت فراوری اطلاعات نیز در نظر گرفته شده است.

به گفته کلبر به هیچ وجه نمی‌توان یک «فن پیج» یا صفحه طرفداران را به شیوه‌ای مدیریت کرد که اطلاعات خصوصی کاربران به ایالات متحده آمریکا منتقل نشود. حال آنکه اطلاعات خصوصی کاربران را فقط می‌توان به منطقه‌ای منتقل کرد که قوانین آن هم ارز با قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا باشد که البته قوانین آمریکا چنین ویژگی ندارد.

دولت آلمان سعی کرد تا در این زمینه ضمانتی از فیس بوک دریافت کند، اما شرکت آمریکایی این کار را انجام نداده است.

در نامه کلبر به سازمان‌های دولتی آمده است: با توجه به نقض مداوم قوانین حفاظت از اطلاعات توسط این شرکت، نباید وقت را تلف کرد. اگر شما فن پیجی در فیس بوک دارید، قویاً توصیه می‌کنم تا پایان سال آن را تعطیل کنید.

منبع: مهر

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا