اخبار

خطای دید، چه تصویری از ماجرای واکسن به شما می‌دهد؟

در خطای دید، چشم شما درست می‌بیند اما در یک نقطه متمرکز می‌شود و نمی‌تواند درک جامعی از تصویر داشته باشد.

به گزارش عصر هوشمندی، شما با خطای دید آشنا هستید. خط‌های موازی که کج دیده می‌شوند. دانه های باثباتی که گویا در حال حرکتند. دایره های متحدالمرکزی که تصویر مارپیچی دارند…

برخی از این توهم های بصری آنقدر شدیداست که توصیه می شود صرعی‌ها نبینند.

چه اتفاقی در چشم شما می‌افتد. هیچ.چشم شما درست می‌بیند. اما در یک نقطه متمرکز می‌شود و نمی‌تواند درک جامعی از تصویر داشته باشد. اتفاق اصلی در ذهن شماست. به گفته اهلش، وقتی چشم شما در یک نقطه متمرکز می‌شود، تاثیر نور و تضاد رنگ و تقاطع اشکال پیرامونی و غیره باعث می شود ذهن دچار توهم بصری شود. این خطای ادراکی با همین مختصات در حوزه های شناختی نیز جریان دارد. بسیاری از خطاهای تحلیلی، به جهت تمرکز افراطی در یک وجه و متعارض دیدن با دیگر ابعاد است. راهزن‌های رسانه‌ای نیز روی همین خطای دید شما برنامه ریزی می کنند.

یکبار ذهنتان را از همه انچه درباره واکسن شنیدید خالی کنید.

حالا با من همراه شوید.

اگر به شما بگویم که فلان پزشک که دارای سابقه کیفری در ۷۴ پرونده پزشکی با اتهاماتی شبیه فریب و سواستفاده و پنهان کاری است یک داروی جدید کشف کرده است و می خواهد روی شما امتحان کند، چه واکنشی دارید؟ اگر بگویم بجز این سابقه کیفری، از شما کینه پیشین هم دارد چه؟ اگر بگویم پیشتر هم اجازه خرید دارو و درمان برای تان نداد چی؟ احتمالا عقب عقب می روید.

حالا اگر بگویم البته داروی های مطمئن تر دیگری هم وجود دارد. باز داوطلب می شوید؟ حتما خواهید گفت مجنون نیستم.

این تصویر فایزر است. پیچیده بود؟

رسانه اهریمنی با شما تنها یک کار می کند. روی یک نقطه تمرکز می کند تا این تصویر را جامع نبینید.

مسیح علی نژادنوشت اگر واکسن انگلیسی بد است چرا فلان آخوند رفت انگلیس؟

ذهن شما در این نقطه متوقف شد. حالا جامع ببینید. بحث تست اولیه داروست نه درمان و یا دیگر داروهای امتحان پس داده.

بی بی سی نوشت آیت الله خامنه ای مانع ورود واکسن خارجی شد. روحانی مخالفت کرد. اینطور بود؟ خبر جامع اینست: رهبری با واردات یک دارو خاص مخالفت کرد. روحانی تاکید کرد ما حتما واردات دارو خواهیم داشت. قابل جمع نیست؟

ایران اینترنشنال روی داروی چینی وکوبایی تمرکز کرد تا داروی وارداتی را تحقیر کند درحالیکه تصمیم اصلی وزارت بهداشت کواکس است که دارویی چندملیتی است و بالاترین اعتبار را دارد. ضمنن چین با همین واکسن بیماری را کنترل کرد که آمریکا و انگلیس نتوانستند.

خلاصه اینکه از نقطه های کانونی راهزن ها خلاص شوید تا گرفتار توهم ادراکی نباشید، خواهید دید که رهبری تنها شمارا به عقلانیت دعوت کرده است؛ همین.

جامع ببینید…

محسن مهدیان

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا