اخباردسته‌بندی نشده

خبرنگار؛ خط مقدم مقابله با نبردهای شناختی

باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ـ ایران ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، رسانه را بازوی مطالبه‌گری مردمی، آگاه‌سازی عمومی و مقابله‌گر با هجمه‌های شناختی و ترکیبی علیه کشور دانست.

در این پیام تبریک آمده است:

«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

سوگند به قلم و آنچه مى‌‏نویسند

۱۷ مرداد همواره یادآور تلاش‌ها و زحمات قشری است که پرچم‌داران آگاهی‌بخشی، امیدآفرینی و ثبت موقعیت‌ها و وضعیت‌های یک کشور و تولید جریان فکری برای حرکت به سوی قله‌های پیشرفت هستند.

این رکن مهم در زمانه‌ای که کشور در بی‌امان‌ترین هجمه‌ جنگ‌های شناختی و ترکیبی از سوی دشمن قرار دارد، هم خنثی‌کننده این سناریوهای مسموم است و هم تولیدکننده ضدجریان‌هایی که دشمن را زمین‌گیر کند. تلاش بی‌وقفه رسانه‌ها علی‌رغم تمام کمبودها و گاها بی‌مهری‌ها، برای کمک به فرایند توزیع شفاف و به‌هنگام محتوا، در راستای کمک به درک صحیح افکارعمومی از موضوعات قابل تقدیر است.

خبرنگار امروز باید خود را جریان‌ساز و موثر بر فرایندهای تصمیم گیری در کشور بداند و با نگاهی دقیق، به‌عنوان چشم بینای مردم، هم مطالبه‌گری کرده، هم منتقد منصف باشد و هم از ساخت دوقطبی در جامعه پرهیز کند چراکه دوقطبی تعادل اجتماعی را مخدوش می‌کند و جامعه بی تعادل هم در حرکت دچار نقص خواهد شد.

ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار به همه اصحاب رسانه و دلسوزان حوزه آگاهی بخشی، امید است جریان اطلاع‌رسانی کشور با کمک این قشر شریف و زحمتکش، پویاتر و اثرگذارتر شده و شاهد خلق روایت‌های صحیح و کمک برای حل موانع در کشور باشیم.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا