اخبار

خاورمیانه، بازاری نوپا برای غول‌های تکنولوژی

نتفلکیس به عنوان بزرگترین پلت‌فرم استریم آنلاین در جهان، به تازگی از گسترش برنامه‌های خود در خاورمیانه و تولید محتوای اختصاصی برای این کشورها خبر داده است.
به گزارش ایسنا، نتفلیکس که هم اکنون بزرگترین پلت‌فرم سرگرمی و تولید محتوای آنلاین در جهان است، از استقبال بی نظیری از سوی کاربران و علاقمندان به فیلم و سریال مواجه شده است.
حالا به تازگی راید هاستینگز، مدیر ارشد اجرایی شرکت نتفلکیس در پاسخ به گزارشگر خلیج تایمز اعلام کرده است که این شرکت بزرگ با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال کاربران مستقر در منطقه خاورمیانه قصد دارد به گسترش برنامه‌های خود و تولید محتوای مخصوص کشورهای مذکور بپردازد تا بدین وسیله بتواند نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران این کشورها را به خود جلب کند که در نتیجه، درآمدزایی و سودآوری آن به میزان قابل توجهی رشد و افزایش پیدا خواهد کرد.
وی که به نظر می‌رسد بیشتر کشورهای امارات متحده عربی، مصر و اردن را منظور داشته، بر روی تولید محتوای آنلاین متناسب با علاقه و سلیقه کاربران مربوطه تاکید کرده است و این طور که به نظر می‌رسد نتفلیکس به دنبال گسترش محبوبیت و توسعه قلمروی کاربرانش است و به همین سبب نیز به دنبال بازارهای جدیدی برای فروش محتوای آنلاین خود اعم از فیلم و سریال‌های موردعلاقه کاربران است.
این روزها که اینترنت و سرویس‌های مبتنی بر آن تمام بخش‌های مختلف زندگی ما را در برگرفته است، خیل عظیمی از کاربران حتی فیلم و سریال‌های موردعلاقه خود را نیز از طریق شبکه‌های استریم و پخش آنلاین و اینترنتی مشاهده و تماشا می‌کنند. تماشای فیلم از طریق این شبکه‌های اینترنتی بدین صورت است که کاربران با پرداخت مبلغی پول و شارژ ماهانه بسته‌های اینترنتی، قادر خواهند بود تمامی فیلم و سریال‌های موجود در این شبکه‌ها را مشاهده و تماشا کنند.
نتفلیکس بدون شک یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای پخش آنلاین فیلم و سریال محسوب می‌شود و حالا با اختصاص بیش از ۱۵ درصد از پهنای باند اینترنت در جهان، معلوم شد که محبوبیت و کاربرد آن توسط کاربران جهانی چقدر زیاد است. نتفلیکس در سال‌های اخیر رشد و شکوفایی بسیار خوبی را تجربه کرده است و توانسته به عملکرد موفقیت‌آمیزی در به اشتراک‌گذاری ویدئو در جهان دست یابد.
به گفته تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری، خاورمیانه یکی از آن دسته مناطقی در جهان است که از پتانسیل‌های زیادی برای رشد و گسترش فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و غول‌های تکنولوژی برخوردار است و بنابراین شرکت‌های متعددی برای افزایش سهم خود از بازارهای جهانی، کشورهای خاورمیانه را به عنوان بازاری نوپا و نوظهور که تاکنون مورد بی توجهی و کم لطفی قرار گرفته بوده، دانسته و از قابلیت‌های بیشمار آن در جهت افزایش سودآوری و محبوبیت خود استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا