اخبار

به‌مناسبت راه‌اندازی «افغانستان اینترنشنال»؛ از چماق و هویج تا دوستی خاله خرسه وهابیت

سعودی همواره از هوش رسانه‌ای محروم بوده و هر آنچه انجام داده بیشتر تلاشی عجله‌ای برای اثبات نوکری و بردگی خود به غرب بوده است تا اینکه یک ایدئولوژی مفهومی پشت اقداماتش باشد.

به گزارش عصر هوشمندی به نقل از مهر، مسعود کارگر نوشت: عربستان مهد ترویج جهالت اعتقادی، بدعت در دین و مرکز تحجر در بینش و آیین این روزها تمام عزمش را برای تظاهر در تمدن، مدرنیته و به روز بودن در رقابت رسانه‌ای با کمک دلار آمریکایی جزم کرده است.

حکومت سعودی که خود منبع ترویج و تولید تروریست وهابی با دلار نفتی است بیست‌سال است که به طور رسمی و جدی در قامت پیاده نظام نیابتی نظام سلطه در خاورمیانه نقش پررنگی ایفا می‌کند؛ از پدیدار کردن القاعده در عراق و افغانستان و طالبانیسم در افغانستان و تولد بن لادن و ماجراهای یازده سپتامبر تا خلق ویروس داعش! هزینه کردن، تبلیغ و ترویج برای جانمایی آن در جهان اسلام و ایفای نقش علنی خود در جنگ یمن!

همه این‌موارد نشان دهنده خوی تروریست پرور این سیستم است.

حال در نظر بگیرید کشور و ساختاری که خود نقش اصلی و اساسی در ایجاد، پرورش و تقویت طالبان داشته و خاصه در این یکسال اخیر به حمایت علنی مالی از طالبان برخاسته حالا در اوضاع بحرانی افغانستان و چیره شدن طالبان بر آن، به یک باره خبر از تاسیس شبکه تلویزیونی «افغانستان اینترنشنال» و دم از رسانه آزاد و دسترسی آزادانه برای مردم افغانستان علیه طالبان می‌زند، در این شرایط به واقع کدام حق جویی در جهان این امر را باور می‌کند و آیا مردم افغانستان می‌پذیرند چنین رویه‌ای را و به آن دل خوش خواهند کرد یکی به میخ و یکی به نعل زدن‌ها را!؟

این‌تعارض و تناقض مشهود بیشتر به یک گاف رسانه‌ای شبیه است تا مدیریت پولیتیکی یک بحران سیاسی!

سعودی همواره از هوش رسانه‌ای محروم بوده و هر آنچه انجام داده بیشتر تلاشی عجله‌ای برای اثبات نوکری و بردگی خود به غرب بوده است تا اینکه یک ایدئولوژی مفهومی پشت اقداماتش باشد و در واقع سعی کرده در مقطعی کوتاه هر آنچه انگلیس / اسرائیل / آمریکا را خوشنود می‌کند انجام دهد بدون در نظر گرفتن اهداف بلند مدت یا ماندگاری ژئوپلیتیکی آن در مواجهه با جهان و کشورهای منطقه.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا