اخبار

بزرگترین حمله سایبری به سایت های دولتی در اسرائیل

شرکت نت‌بلاکس هم که فعالیت اینترنت را در سطح جهان رصد می کند، اختلال عمده در فعالیت‌های اینترنتی در اسراییل را تایید کرده است/ به نوشته رسانه‌های اسراییل، این حمله از نوع حملات محروم‌سازی از سرویس ( DDos ) بوده و بیشتر سایت‌هایی را هدف قرار داده که بر روی دامنه دولتی .gov.il قرار گرفته‌اند.

سایت های دولتی و رسمی در اسرائیل مورد حمله قرار گرفتند.

به گزارش بی بی سی به نقل از روزنامه اسرائیلی هاآرتص، در پی این حمله دسترسی به سایت‌های تعدادی از وزارتخانه‌ها، از جمله وزارت امورخارجه، بهداشت، دادگستری، رفاه و همین طور نخست‌وزیری اسراییل قطع شده است.

این روزنامه به نقل از یک مقام‌ دفاعی در اسراییل، از این حمله به عنوان بزرگ‌ترین حمله سایبری علیه سایت های دولتی در اسرائیل یاد شده است.

شرکت نت‌بلاکس هم که فعالیت اینترنت را در سطح جهان رصد می کند، اختلال عمده در فعالیت‌های اینترنتی در اسراییل را تایید کرده است.

اسرائیل ضمن تایید این حمله گفته که این وبسایت ها اکنون به کارکرد عادی بازگشته اند.

به نوشته رسانه‌های اسراییل، این حمله از نوع حملات محروم‌سازی از سرویس ( DDos ) بوده و بیشتر سایت‌هایی را هدف قرار داده که بر روی دامنه دولتی .gov.il قرار گرفته‌اند.

به گفته مقام‌های اسراییل، آنها بر این باورند که یک دولت یا سازمان بزرگ در این حمله دست داشته است ولی هنوز نمی‌توانند آن را با قطعیت مشخص کنند.

با این حال، روزنامه جروزالم پست از احتمال دست داشتن گروه های هکری ایرانی در این حمله خبر داده است.

آنا آرونهایم، خبرنگار دفاعی این روزنامه هم در توییتر از ایران به عنوان مظنون این حمله نام برده است.

حمله سایبری علیه اسراییل در حالی صورت می‌گیرد که تنش میان اسرائیل و ایران بالا گرفته است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا