اخبار

با تعهد جدید مایکروسافت؛ دست آمریکا از اطلاعات مشتریان اروپایی کوتاه شد

مدیر مایکروسافت اعلام کرد اطلاعات مشتریان تجاری و عمومی خود در اتحادیه اروپا را از این منطقه خارج نمی کند. این اطلاعات به جای آمریکا در اروپا ذخیره می شوند.

به گزارش عصر هوشمندی به نقل از آسوشیتدپرس، مایکروسافت متعهد شده تا به مشتریان تجاری و عمومی اتحادیه اروپا اجازه دهد داده‌های رایانش ابری را در داخل این منطقه نگهداری کنند تا به این ترتیب از نگرانی‌ها درباره دسترسی دولت آمریکا به اطلاعات حساس جلوگیری کند.

برد اسمیت مدیر این شرکت فناوری آمریکایی در یک پست وبلاگی نوشت: مایکروسافت از مرزهای فعلی تعهدات ذخیرسازی داده‌ها فراتر می‌رود و به کاربران اجازه می‌دهد تمام اطلاعاتشان را داخل اتحادیه اروپا فراوری و ذخیره کنند. به بیان دیگر نیازی نیست ما اطلاعات شما را از اتحادیه اروپا خارج کنیم.

به گفته اسمیت، این اقدام در حقیقت واکنش مایکروسافت به مشتریانی است که خواهان تعهد قدرتمندتر به مکان ذخیره اطلاعات هستند.

آپدیت جدید در سرویس‌های ابر این شرکت شامل آزور، مایکروسافت ۳۶۵ و دینامیکس ۳۶۵ می‌شود. همچنین به گفته اسمیت، مایکروسافت هرگونه درخواست دولتی برای دسترسی به اطلاعات شخصی افراد در بخش عمومی یا خصوصی را در صورت وجود مبنای قانونی، به چالش می‌کشد.

مایکروسافت ۱۳ مرکز داده در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، و سوئیس دارد.

سال گذشته دادگاه عالی اتحادیه اروپا توافقنامه‌ای درباره اشتراک گذاری اطلاعات به نام «Privacy Shield» لغو کرد. این توافقنامه به کسب وکارها اجازه می‌داد تحت قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا، اطلاعات را به آمریکا منتقل کنند. اما به گفته دادگاه این قرارداد فاقد اعتبار بود زیرا به اندازه‌ای جامع نبود که اجازه ندهد دولت آمریکا اطلاعات کاربران را بررسی کند.

منبع: مهر

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا