اخبار

این اعداد را زیاد جدی نگیرید…

به گزارش عصر هوشمندی، سازمان جهانی بهداشت تعریف جامعی از مهارت های زندگی ارایه داده است که بر اساس آن، این مهارتها یعنی توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه ای که فرد بتواند با چالش ها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید. در میان این مهارتها اعلام شده است:

 

دوستان آنلاین شما دوستان واقعی نیستند. متاسفانه حقیقت دارد. بسیاری از این دوستان اصلا اهمیتی برای مشکلات شما قایل نیستند و وقتی به کمک آنها نیاز دارید در دسترس نخواهند بود.

 

اعضا خانواده مهمترین آدم های زندگی شما هستند.  این ها تنها افرادی هستند که به شما اهمیت می دهند. رفتار خوبی با آنها داشته باشید و قدردان حمایت هایشان باشید.

 

شاید بد نباشد نگاهی داشته باشیم به چند دسته از فالوورها ( دنبال کننده ها) در فضای مجازی که گاهی خیلی جدی بر روی آنها حساب باز میکنیم:

 

هواداران: این دسته واقعا سمپات کسی هستند که او را در فضای مجازی دنبال می‌کنند. آنها دوست دارند ببینند هنرمند، ورزشکار و حتی سیاستمدار مورد علاقه‌شان چگونه زندگی می‌کند. این افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی با الگوهای زندگی خود در ارتباط هستند.

 

این افراد حاضرند مثلا برای دیدن سلبریتی مورد علاقه خود بلیط کنسرت، تئاتر یا ورزشگاه را بخرند، ساعت‌ها در صف انتظار برای امضا و دیدار بایستند، در حمایت از هنرمند، ورزشکار و یا سیاست‌مدار  مورد علاقه خود در فضای مجازی و واقعی کل کل می‌کنند و حسابی پای آنها می‌ایستند.

 

کنجکاوها: این دسته تنها برای کنجکاوی عضو صفحات سلبریتی‌ها می‌شوند. آنها تنها هزینه‌ای که می‌دهند زدن یک کلیک است. آنها فقط دوست دارند بدانند آدم معروف‌ها چه کار می‌کنند. این دسته بیشتر دوست دارند سرگرم شوند. قطعا از این نوع فالوورها نمی‌شود انتظار حمایت داشت. آنها به همین راحتی که آمدند، می‌روند و کاری به حواشی ایجاد شده ندارند.

 

دشمنان: این دسته تنها به دنبال گرفتن سوتی هستند. پستی، استوری، کلمه اشتباهی و …. این افراد نه تنها حمایت نمی‌کنند بلکه ضربه هم می‌زنند. آنها منتظر یک اشتباه هستند تا آن را در بوق و کرنا کنند و حسابی آبروی کسی که دوستش ندارند را ببرند. در فضای مجازی به خوبی شاهد این اتفاقات هستیم.

 

فیک‌ها: این دسته خریدنی هستند. پول می‌دهید یک سری آدم مثل مترسک می‌ایستند میان فالوورهای شما تا تعداد آنها بیشتر شوند. آنها نه در عروسی دست می‌زنند و نه در عزا گریه می‌کنند. تازه وقتی شبکه‌های اجتماعی به روز می‌شود آنها مثل بخار آب می‌روند.

 

این اعداد را نباید زیاد جدی گرفت. ممکن است این هزار و میلیون‌ها ما را بالا ببرند، جایی نزدیک ابرها اما در هنگام سقوط، جاخالی بدهند و چنان به زمین بخوریم که سال‌ها طول بکشد قد راست کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا