اخبار

المپیاد سواد رسانه ای نخستین المپیاد آنلاین و کتاب باز کشور می شود!

🔷با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییرات برنامه های مدارس، زمان و نحوه برگزاری مرحله اول و مهلت ثبت نام چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه ای تغییر کرد.

🔸دکتر محمدصادق باطنی، دبیر المپیاد سواد رسانه ای در این باره گفت: «با توجه به تغییراتی که در برنامه مدارس ایجاد شد و عقب افتادن برنامه های آموزشی مدارس از جمله آموزش درس تفکر و سواد رسانه ای، بسیاری از معلمان و دانش آموزان خواستار تغییر در برنامه برگزاری این المپیاد بودند. در همین راستا بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری المپیاد، زمان برگزاری مرحله اول این المپیاد به تاریخ ۱ خرداد ۹۹ منتقل شد و دانش آموزان و مدارس می توانند تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹ به دو صورت فردی و جمعی در این رویداد ثبت نام نمایند.»

🔹باطنی افزود: «از سال های گذشته یکی از ایده هایی که تمایز المپیاد سواد رسانه ای با سایر المپیادها را بیشتر به رخ می کشید استفاده از ابزارهای رسانه ای بود، به نحوی که برخلاف سایر آزمون های مشابه همراه داشتن تلفن همراه در مرحله دوم سومین دوره المپیاد الزامی اعلام شد و ضمایم سوالات از طریق تلفن همراه برای دانش آموزان قابل استفاده بود. در همین راستا پس از وقوع شرایط ویژه در کشور تصمیم بر آن شد تا برای اولین بار در تاریخ المپیادهای کشور، مرحله اول چهارمین دوره المپیاد در تاریخ ۱ خرداد ۹۹ به صورت هماهنگ، آنلاین، کتاب باز و تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه ای برگزار شود.»

🔸دبیر المپیاد سواد رسانه ای درباره برگزاری مرحله اول این المپیاد به صورت آنلاین اضافه کرد: «دانش آموزان در ساعت ۲۲ روز پنجشنبه ۱ خرداد می توانند از طریق اپلیکیشنی که در روزهای منتهی به المپیاد در دسترس شان قرار خواهد گرفت، در منازل خود در این رویداد شرکت نمایند. برای رعایت حداکثری عدالت آزمون نیز تدابیری اندیشیده شده است که در اطلاعیه بعدی که مربوط به نحوه برگزاری مرحله اول این رویداد است، به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید. همچنین تدابیری برای برگزاری کلاس های آنلاین برای آماده سازی بیشتر در المپیاد در نظر گرفته شده است که این موارد نیز از طریق مجاری رسمی المپیاد اطلاع رسانی خواهد شد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا