اخبار

استرالیا شبکه های اجتماعی را مسئول محتوای افتراآمیز می داند

دولت استرالیا تصمیم دارد با اجرای اقداماتی شبکه‌های اجتماعی را وادار کند مسئولیت بیشتری برای محتوای افتراآمیز منتشر شده در پلتفرم هایشان برعهده گیرند.

به گزارش عصر هوشمندی، پل فلچر وزیر ارتباطات استرالیا در این باره گفت: ما از پلتفرم‌ها انتظار داریم موضع قدرتمندتری در این باره بگیرند. آنها برای مدتی طولانی از زیر بار مسئولیت محتوای انتشار یافته در سایت‌هایشان شانه خالی کرده‌اند.

این در حالی است که اسکات موریسون نخست وزیر این کشور هفته گذشته اعلام کرد درباره کامنت های افترا آمیزی که افراد ناشناس در این شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، باید با این پلتفرم‌ها مانند ناشران اخبار برخورد کرد. همین امر به تنش‌ها و گفتگوها درباره قوانین مسئولیت و افترای این کشور دامن زد.

به گفته فلچر دولت مشغول بررسی گزینه و مرزهای مسئولیت پلتفرم‌های کلی مانند توئیتر و فیس بوک هنگام انتشار محتوای افتراآمیز در پلتفرم هایشان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت قانونی را برای جریمه کردن پلتفرم‌های اجتماعی به دلیل انتشار چنین محتوایی در نظر دارد یا خیر، گفت: دولت مشغول بررسی طیف وسیعی از اقدامات است. با استفاده از طیف وسیعی از اقدامات با این ایده مقابله می‌کنیم که هرکس چیزی در فضای آنلاین منتشر می‌کند، مصونیت دارد.

طبق رأی دادگاه عالی این کشور در ماه گذشته، ناشران مسئولیت کامنت های عمومی در انجمن‌های آنلاین را بر عهده دارند. این رأی به ایجاد اختلاف میان فیس بوک و خبرگزاری‌های بزرگ منجر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر به نقل از رویترز

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا