اخبار

آمریکا برای بحران حریم خصوصی کاربران قانونگذاری می کند

نمایندگان دموکرات سنای آمریکا طی نامه‌ای از کمیسیون فدرال تجارت (FTC) خواسته‌اند تا قوانین جدیدی برای حفاظت از حریم خصوصی داده‌های مشتریان وضع کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، ریچارد بلومنتال و ۸ سناتور دیگر نامه‌ای به لیندا خان (رئیس کمیسیون فدرال تجارت) نوشته‌اند. آنها از این آژانس فدرال خواسته‌اند تا فرایند قانونگذاری درباره حریم خصوصی را آغاز کند. این سناتورها به طور دقیق از کمیسیون فدرال تجارت خواسته‌اند قوانینی درباره حریم خصوصی، حقوق مدنی و جمع آوری داده‌های مشتریان وضع کند.

در این نامه آمده است: حریم خصوصی کاربران فضای مجازی به یک بحران تبدیل شده است. شرکت‌های فناوری به طور مداوم تعهدات خود به کاربران را زیر پا گذاشته و الزامات قانونی شان را فراموش می کنند و در مقابل این تخلفات با تأخیری طولانی با تنبیهی بسیار کوچک روبرو شده‌اند. این امر کاربران را چندان راضی نمی‌کند و تأثیر بازدارنده آن نیز محدود است.

کمیسیون فدرال تجارت از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

نامه مذکور در حالی نوشته می‌شود که جوبایدن رئیس جمهور آمریکا، آلوارو بدویا که یکی از منتقدان قدیمی حریم خصوصی و فناوری شناسایی چهره است را به عنوان سومین کمیسیونر دموکراتیک FTC منصوب کرده است.

بدویا در جورج تاون تحقیقی درباره تأثیر فناوری‌هایی مانند شناسایی چهره بر گروه‌های اقلیت انجام داد و چند پژوهش درباره پتانسیل شرکت‌های فناوری در ایجاد تبعیض نژادی نیز تولید کرد.

طی سال‌های گذشته کنگره آمریکا بارها تلاش کرد قوانینی درخصوص حریم خصوصی داده‌ها بنویسد اما شکست خورد. بنابراین تصویب قانونی در کمیسیون فدرال تجارت بهترین شانس دولت برای قانونمند کردن این صنعت است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا